Meral Ücel
Bizim Kedilerimiz Hep Sokaklardan Geldiler...

Bana sorarsanız kedileri cinslerine göre seçmem. Tıpkı çevremize dahil edeceğimiz insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da seçim yaparken uyum çok önemlidir.

Pisinin karakteri ailenizin karakterine, rutinine uygun mu? En önemli tercih sebebi bu olmalı. Çünkü ortalama 15 yıl birlikte yaşayacağınız bir can seçiyorsunuz. Kaşından gözünden öte huyu suyu değil midir önemli olan?

Tabii ki kedi cinslerinin kendilerine özgü karakteristik özellikleri vardır. Ancak unutmayın ki sokak kedilerini de aynı şekilde belirgin özelliklerine göre kategorize etmek mümkündür.

Sarmanlar genellikle yumuşak huylu ve sevecen olurlar, calicolar yani büyük parçalı 3 renk kediler (ki bu kediler %99 dişidir) hafif çılgındır, özgürlükçüdür, sürprizleri seviyorsanız tercih etmelisiniz. Tekirler fena halde karakter sahibidir, sert görünüşlerinin altında tedbirli ancak yumuşacık bir yapı saklarlar. Siyah kediler inanışlara inat çok iyi huyludurlar, fazlasıyla akıllıdırlar, sizi şaşırtmayı iyi bilirler.

Onlar kendilerini sevenleri hissederler ve sokaklarda sizi bir şekilde bulup peşinize takılırlar. Peşimize takılan kediyi görmemezlikten gelmek kendi şansımıza engel olmaktır belki de. Çünkü kediler gerçekte gittikleri eve sadece neşe ve huzur değil aynı zamanda şans da taşırlar. Evinize almasanızda onlar kapı önü kediniz olmayada razıdır, suyunu, mamasını ihmal etmezseniz size minnettarlığını ifade etmeyi o kadar güzel becerirler ki....

Bütün bunlara rağmen özellikle belirli cinsleri tercih edenlere de saygı duymak gerekir. Cins kedilerin çok belirgin karakteristik özellikleri de hayranlık duyulası gerçekten.

Bizim kedilerimiz hep sokaklardan geldiler, bir şekilde bizi buldular ve böylece ailemize dahil oldular. Hepsiyle çok mutlu ve huzurlu yaşadık. Sis renkli uysal Duman, komik Kovboy, koca göbekli ihtişamlı Sultan, pamuk huylu sarman Lokum, özgür calico kızımız Bukedi, dünyanın en sosyal kedisi Yağmur ve daha birçoğu. Hepsi yurdumun sokak kedileri, hepsi çok özel, hepsi ayrı güzel.....

Daha birçok kedinin birçok eve şans taşıması dileği ile....


Her Hakkı Saklıdır © 2009 Pisipisievi  |  Kulanım Koşulları