Gözlerime Bak, Ne Demek İstediğimi Anlarsın!

Her gelen konuğumuz artık ailemizden oluyor, aileleri de dostlarımız. Biz onlarla kurduğumuz ilişkilerle çok mutlu oluyoruz, bizimle olmadıklarında birlikte geçirdiğimiz zamanları keyifle anıyoruz. Onlarında bizim için düşündüklerini yazmalarını rica ettik. Mesajları okudukça çok heyecanlandık, çok duygulandık. Sözün özü bizi gerçekten tanıdıklarını ve anladıklarını farkettik, gururlandık.

Demek ki amacımıza ulaşmışız patiler burada tatildeler, mutlular, huzurlular. Düşüncelerini paylaştıkları için hepsine birer birer teşekkür ederiz.


PİRİNÇ
Kanatsız Melek Meral;
2,5 yıl kızımız Pirinç'e sevgi ve ilgiyle baktı. Üstelik Pirinç felçli ve hasta bir pisi. Yurtdışına giderken sütüm bile kesilmişti ondan ayrıldım diye. Ama gözüm hiç arkada kalmadı emindim Pirinç güvenilir bir yerdeydi. Döndük ve burda da çeşitli sorunlar oldu bebek büyüyordu böyle hasta bir pisiyle durum daha da zordu sonra ameliyatlar ve hastalıklar... Bütün bu zor günlerde can dostumuz Meral hanım baktı Pirince. Dün evine geldi artık Pirinç. Elbette bakımı hala çok zor üstelik evde küçük bir çocukla bayağı zor. Ama zorlukları sevgimizle aşacağız. Çok teşekkürler Meral sana gerçekten çok şey boçluyuz. İki buçuk yıl az zaman değil. Bu zamanda bizi dinledin dertlerimize ortak oldun ve kızımızı bizim yerimize sen sarıp sarmaladın. Sen onun manevi annesisin biliyorsun. Kedimiz artık sayende yeniden evinde sağlıklı ve cin gibi üstelik 13 yaşında:) Eminim dünden beri sen onun yatağına bakamıyorsundur bile. İçin fena oluyordur. Ne zaman istersen Pirinç de biz de bekleriz ve mutlu oluruz. HERŞEY İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER...TANRI HERŞEYİ GÖNLÜNE GÖRE VERSİN KANATSIZ MELEK...Dostluğumuz hiç bitmeyecek, sevgiyle kalın.

Eda-Hilmi-Kumru-Pirinç Güreken :)
KÖPÜK&DOLARES
Evet orası bir EV,
Otel değil
Pisilere kuçulara
Şefkatli güleryüzlü ve sevgisi GERÇEK,
Bu EV in bir meleği var,
Angel Meral
İyi ki varsınız iyi ki sizi bulduk...
Sakın bizi bırakmayın..

Hakan Kozinoğlu
PEQUENA
Pequena'yı gözümüz arkamızda kalmadan bırakabileceğimiz tek yer :))

Abdullah Özcan - Stella De Macedo Chiarelli
ŞEF
GÖZLERİME BAK, NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLARSIN!
Pekingese cinsi köpeğimiz Şef, türünün taşıdığı özelliklerin tersine sakin ve hem kendisiyle hem de çevresiyle barışık bir hayvandır. Zaten artık 14 yaşında ve olgunluk döneminde. Eskiye göre daha duyarlı, daha vakur ve daha sadık bir hayvan.

14 yıldır birlikte olduğumuz için gözüne baktığımızda ne durumda olduğunu, bize ne söylemek istediğini hemen anlıyoruz. Geçtiğimiz Eylül ayında tatile giderken onu bir haftalığına Pisipisievi’ne bıraktık. Uzun bir süredir ilk defa ayrılıyorduk ve sonucu merak ediyorduk doğrusu.

Tatil dönüşü yeniden buluştuğumuzda ilk işimiz Şef’in gözlerine bakmak oldu. Aynen bıraktığımız gibi, sakin, huzurlu ve neşeliydi. Hatta bizi ilk gördüğünde yattığı koltuktan şöyle bir doğruldu ve baktı ama tezahürat yapmadı. Anladık ki, hayatından memmundu. İyi bakılmış ve hoş tutulmuştu. Yani o da güzel bir tatil yapmıştı

Uzun söze gerek yok... Gerçek hayvanseverler tarafından kurulan ve yönetilen Pisipisievi’ne biricik köpeğimiz Şef’i bundan böyle de gönül rahatlığıyla bırakabileceğimizi düşünüyoruz ve bu bizi rahatlatıyor.

Bülent Şentay
WAKİ
İlk olarak sevgili Pisipisievi ailesine gösterdikleri inanilmaz ilgi ve dostluktan dolayı çok çok teşekkur ederim. Pisipisievi bizim minik kuçumuz Waki'nin 2. evi oldu. Waki'nin kendi evinden sonra en cok sevdiği yer orası, aslında tam terside olabilir :) Her dışarı çıkışımızda bir şekilde kendimizi Pisipisievi'nin kapısında buluyoruz. Kapıyı çalıp içeri girmezsek Waki ağlamaya başliyor.

Bana göre hayvan beslemenin en zor tarafı bir yere gittiğinizde onu nereye bırakacağınızdır. Genellikle bu gibi durumlarda hayvan sahiplerinin gözü hep arkada kalır. Ama Pisipisievi bana bu ön yargımı yenmemde cok yardımcı oldu. Waki'yi kendi ailemden birilerine veya arkadaslarımdan birine bırakmaktansa onlara bırakmayi tercih ediyorum. Hem gerçek sahibiymiscesine çok çok iyi bakıyolar, hem Waki için inanılmaz bir eğlence oluyor, köpeğimiz diğer kuçu ve pisilerle arkadaşlık edip sosyalleşme olanağı buluyor.

Bu arada köpeğiniz ve kediniz bebekse yine sorun değil. Çünkü öğrenim sürecinde de inanilmaz bir sabır gösterip eğitiminde cok yardımcı oluyorlar. Tabii sizede hayvanınızı yetiştirirken çok iyi rehberlik ediyorlar :)

Kisacasi Pisipisievi ailesi çok iyi birer ev sahibi. Hem Waki hem de ben onları çok seviyoruz ve misafirperverliklerinden dolayı çok çok teşekkur ediyoruz :)

Pinar Türel
DEMİR
Hep şanslı olduğumu düşündüm, çünkü Demir gibi bir kuçumuz, oğlumuz var diye, o bizim birtanemiz. Ancak onu bırakıp gitmemiz gereken tatiller hep sorun, hep hüzün, hep eşim ile tartışma idi. Neyse ki birgün Meral ile tanıştık, 5 sene oldu.

Demir Pisipisievi'nde çok mutlu, huzurlu vede sosyal oldu. İyi ki varsınız. galiba Demir'de annesi gibi şanslı:)))

Ne olur bizi hiç bırakmayın,
Bizim sizi bırakmaya hiiiiç niyetimiz yok.

Demir-Ayşegül-Reşat YERDEMİR
İHSAN TAHSİN
Pisim İhsan Tahsin sokaktan yaralı, hasta ve en acısı buruk geldi bana. Onun bu hali, aylar süren ameliyat-tedavi süreci beni ona, onu da bana daha da bağladı sanırım. Bu nedenle onu bırakıp bir yere gitmek kabustu benim için.

Kendi özlemimden ziyade, akşam eve döndüğümde bile önce bir azarlayıp sonra yerlere yuvarlanan ve dakikalarca sevilmeden de rahatlamayan oğlumun bir gün bile alıştığından mahrum kalacağı fikrine kim ne derse desin katlanamıyordum.

Buna rağmen 1 hafta boyunca tam bir gönül rahatlığıyla emanet ettim kedimi Pisipisievi'ne. Çünkü gördüm ki burdaki kediler ve kuçular yalnızca bir çatıya, mama ve su dolu bir kaba sahip değiller. Büyük titizlik ve sorumlulukla, içten gelen bir sevgi ve özenle ağırlanıyorlar aynı zamanda ki bence en önemlisi de bu.

Döndüğümde bu defa İhsan beni azarlamadı, küsmedi, cezalandırmadı. Kalpten söylüyorum ki bir daha onu anneme bile değil, size emanet ederim gerektiğinde.

İyi ki varsınız!

Dide Baykal
KAŞMİR
Yaklaşık üç ay önce tanıştık Meral ablayla.Annem ve babam bayram tatili için hazırlık yapıyor bir yandan da beni nereye bırakacakları konusunda kara kara düşünüyorlardı.

Annem beni Meral ablaya teslim etmeden önce tüm yaramazlıklarımı birer birer anlattı.Duyduğumda kulaklarıma inananamadım!!.Neymiş efendim açık bir kol,bacak gördüğümde ''ammanınnn bunlar tam da ısırmalık'' deyip saldırıya geçiyormuşum!!. Bir de utanmadan diyor ki: ''Meral’cim sen böyle ısırgan olduğuna bakma Kaşmir’in, o kadar yumuşak, tatlı yanları da vardır ki anlatamam! Nedense bir türlü vazgeçiremedik bu huyundan'' .

Pisipisievi’nde ilk gün o kadar minnoşu bir arada görünce süt dökmüş kedi yavrusuna dönüşüverdim.Hayatımda böyle boylu poslu, endamlı, kendine güveni tam kediler görmemiştim.

Evet biliyorum ben burada misafirdim, ürkektim, biraz da çekingen. Ama hayatımda hiç kimse benimle Meral Abla gibi sohbet etmedi, gak dedim suyum geldi, guk dedim mamam önümde:)) Üstelik oyuncaklarım da cabası. Beni çok sevdi , okşadı, konuştu, şakalar yaptı. Annem gibi su fıskiyesiyle terbiye etmeye çalışmadı. Anne sana söylüyorum birkaç kedi kitabı oku da kedi nasıl yetiştirilirmiş öğren!!. Ya da bana eyvallah!! Yolum yine düşer Cihangir Pisipisievi'ne:D

Gamze Arman
ASYA
Asya 1992 yılında henüz 2,5 aylıkken ailemize katılmıştı ve 15 yaşına gelene kadar hiçbir pansiyona ya da tanımadığımız birilerine bırakmamış-bırakamamıştık. Ancak Meral Hanım ve Pisipisievi’nin diğer bireyleri Yağmur ve Ortak’la tanışınca her şey değişti. Meral Hanım 10 gün boyunca hergün sabırla telefonlarıma, meraklı sorularıma cevap verdi. Ortak hiç sinirlenmedi Asya’nın oburluk yapıp kendi mamalarını yemesine, Meral Hanım hoş gördü ortalığa çiş kaçırmasına, annesini özlemiştir dedi.

Asya bu yılın ekim ayında 17 yaşındayken bırakıp gitti bizi ama onun sayesinde güvenebileceğimiz ve herkese gerçekten içtenlikle tavsiye edebileceğimiz dost bir aile bıraktı bize geride. Sevgili Meral Hanım, sizi hep hep sevgiyle anacağız ve Asya ile başlayan dostluğumuz hep devam edecek…

Didem Ünsür

Pisipisievi kedi ve uslu kuçu pansiyonu
Her Hakkı Saklıdır © 2009 Pisipisievi  |  Kulanım Koşulları