Pisipisievi Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları

Üyelerinin uyması gereken kurallar ve üye oldukları andan itibaren üstlendikleri sorumluluklar hakkında sözleşmedir. Siteye giren kişi, aşağıda yazan kuralları gayrikabili rucuu kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

Bu sitede hayvanlarla ilgili sadece bilgi içerikli ve iyi niyetli konular paylaşılabilir.

Sorulan sorulara verilen tüm yanıtlar ve iletilen tüm görüşler hiçbir şekilde sorunuzun kesin ve profesyonel çözümüne ilişkin kesin ve mutlak bilgi olmamakla birlikte, tamamen salt görüş niteliğinde olup bu internet sitesi ve yazarların, hukuki sürece ilişkin sorumlulukları kapsamında değerlendirilemez. Her olayın kendine özgü esasları olmasından, uzmanlık gerektirmesinden dolayı sorunuz/sorununuz ilgili olarak profesyonel yardım almanız gerektiğini bildirmek isteriz.

Ücret karşılığı sahiplendirme ilanı girilemez. Nesli tükenme tehlikesindeki cinsler istisna olmak üzere eş arama duyurusu yapılamaz. Köpek döğüşleri gibi şiddet içerikli ilan girilemez. Sokakta sağlıklı olarak yaşayabilen hayvanların sahiplendirme ilanı girilemez. Sahiplendirme ilanlarında hayvanın masrafları için dahi olsa ücret talep edilemez. Sahiplendirme ilanını veren kişi talep eden kişiye hayvanı vermemekte özgürdür.

Siteye ilan giren kişiler, genel ahlak kurallarına ve yasalara uymakla yükümlüdür. Ziyaretçilerin gönderdiği ilanlarda yer alan ahlak kurallarına ve yasalara aykırı görüşler, site yöneticilerine değil ilan gönderen kişilere aittir. Site sahibi bu ilanları silme hakkına sahiptir. İlan giren kişi bu davranışı sebebiyle üyeliğinin iptal edileceğini peşinen kabul eder.

Siteye ilan gönderen kişiler, ilanlarda yer alan iletişim bilgilerinin tüm sorumluluğunu üstlenirler. İlan gönderen kişiler, iletişim bilgilerini doğru olarak yazmakla yükümlüdürler. Kişi, iletişim bilgilerinin sitede yer aldığı için, doğrudan veya dolaylı olarak zarara uğradığını ileri süremez. İlan gönderen kişilerin iletişim bilgilerinin sitede yayınlanmasından kaynaklanan hiçbir zarardan Pisipisievi sorumlu tutulamaz.

Sanal ortamda kendi güvenliğiniz açısından tanımadığınız kişilere özel bilgilerinizi vermekten kaçınınız. Karşılaştığınız kişilerin kimlik bilgilerinin doğru olmama ihtimalini lütfen unutmayın. Kişisel özel bilgilerinizi paylaşmanız halinde uğradığınız/uğrayacağınız zararlardan sitemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Site aracılığı ile Hayvan Sahiplendiren ve Hayvan Sahiplenen kişiler, Hayvan Hakları Evrensel Bilgirgesine ve 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununa uymak zorunda olup yasalara uygun olmayan davranışlarından kendileri sorumludurlar. Üyelerinin yasalara aykırı davranışlarından Pisipisievi sorumlu tutulamaz.

Site yönetimi, üyelerin gönderdiği ilanlarda istediği değişikliği yapabilir. İlan gönderen kişi, site yönetimince yapılan değişiklikler ve düzeltmelerden dolayı herhangi bir kayba uğradığını öne süremez.

İşbu sitede yayınlanan haber, makale ya da yorumlar, içeriği ve sorumluluğu kesinlikle bahsi edilen o konuya yazı yazan kişiye aittir.

Pisipisievi’nde yer alan her türlü içerik, yazı, makale, fotoğrafların yayın hakkı fikir ve sanat eserleri kanunu ve ilgili mevzuattan kaynaklanan telif hakkı, eser sahipliği hakları Pisipisievi’ne aittir. İzinsiz çoğaltılamaz, kopyalanamaz. Site yöneticilerinin izni olmadan başka hiçbir yerde yayınlanamaz.

Pisipisievi, üyelerine ait bilgileri başka kurumlar veya kişilerle paylaşmaz.

İşbu internet sitesindeki linkler kullanılarak diğer sitelere girilmesi ile oluşabilecek doğrudan, tesadüfen, sonucunda, dolaylı, ikinci derecede, özel veya cezalandırıcı hasar, zarar veya kar kaybı tiptekiler dahil, ancak bunlarla limitli olmaksızın hasarlar konusunda ya da, bu hizmete ulaşamama, bilgilerin kullanılamaması ya da performans eksikliği, hata, atlama, kesme, bozukluk, işlem yada aktarımın gecikmesi, bilgisayar virüsü ya da hat veya sistem çökmesi konularında, bu internet sitesi veya temsilcileri bilgi sahibide olsa sorumluluk taşımaz.

İnternet sitemizin ziyaretçileri ;

1-Site içeriğini hiçbir şekilde değiştirerek kullanamaz.
2-Sitemizin ismi ve içeriğine ilişkin haklarını saklı tuttuğuna dair ibare siteden kopyalanan tüm kopyalarda bulunacaktır.
3-Ziyaretçi site içeriğini kullanırken siteye zarar verici ( virüs, Trojan vb programlar dahil) bir içerik yüklemeyeceğini(upload), sitenin bunun aksine davranışlar nedeni ile uğrayacağı zararlardan dolayı sorumlu olacağını Kabul eder.


Üyelere ait bilgiler, Pisipisievi tarafından araştırma veya reklam amacıyla kullanılabilir. 18 yasindan kucuk olanlar , hacir altinda olanlar siteye başvuru yapamaz, sitede işlem yapamaz. Site sahibi burada belirlenen kuralları gerektiginde tek başına degiştirebilir, iptal edebilir, yeni madde ihdas edebilir, başvuru sahipleri site sahibinin bu yetkisini peşinen kabul ve taahhut ederler.

Yukarıda belirlenen kurallara aykırılık halinde site yetkilisi iş bu sözleşmeyi ve üyeliği tek taraflı feshetmek yetkisine haizdir.

Taraflar bu husus da gayrikabili rucuu kabul ve taahhut etmişlerdir.

İhtilaf halinde İstanbul Mahkemeleri yetkili kılınmıştır.Olası ihtilaflarda sitenin kendi elektronik kayıtlari ve her türlü yazılı dökümanı esas alınır ve delil teşkil eder.